Až 100 tun nosnosti? To jsou hydraulické zvedáky Brano

Hydraulický zvedák Z320 Brano - nosnost 25t

Hydraulický zvedák Z320 Brano – nosnost 25t

Hydraulické zvedáky Brano Z320 jsou navrženy pro ty nejnáročnější podmínky použití. Jedná se o profesionální a mobilní zvedáky, vhodné pro zvedání, spouštění a manipulaci s extrémně těžkými náklady až do hmotnosti 100 tun. (pro hmotnost nad 100 t nabízíme zvedák Brano Z321 s vlastním hydraulickým čerpadlem.

Mezi zákazníky si získaly vysokou oblibu díky vysoké spolehlivosti a takřka minimálním požadavkům na složitou údržbu. Je vhodný nejen pro velké těžké provozy, ale i pro soukromé osoby a živnostníky, kteří se často potýkají se zvihem těžkých břemen.

Kde je nejčastěji využijete?

Hlavní výhody zvedáků Brano Z320

Hydraulický zvedák Z320 s nosností 25t, 50t a 100t je skvělý pomocník při ručním zvedání  a spouštění extrémně těžkých břemen. Jedná se o profesionální zvedací zařízení, jehož kvalita odpovídá normám ISO.

Na co myslet při použití zvedáku Z320?

Co se zvedákem Brano Z320 nikdy nedělat?

Použití zvedáku při zvedání

 1. hydraulicky zvedak brano

  Horní pohled na zvedák Brano Z320

  Hydraulický zvedák Brano Z320 je dodáván s olejovou náplní, konkrétně olejem OLN-J22. Před započetím zvedání je tak nutné povolit šroub závitové zátky (č. 5 na obrázku). V opačném případně do nádrže nebude vnikat vzduch, bude vznikat podtlak a zvedák nebude fungovat.

 2. Ujistěte se, že opěrná plocha břemene je natolik pevná, aby udržela břemeno po celou dobu manipulace ve stabilní poloze
 3. Při zvedání nebo spouštění břemene musí být tělo zvedáku na pevné adekvátní podložce, aby se nezabořil do podkladu. Mezi tělesem a dnem hydraulického václe musí být malá mezera, aby nádrž nedosedala na podložku.
 4. Zvedání břemene – před zvednutím břemene uvolněte šroub závitové zátky (č. 5 na obrázku) a uvolněte šroub vypouštěcího ventilu (č. 6) o 1 až 2 závity. Poté kýváním pákou nasajte olej do čerpadla a propláchněte jej. Poté opět dotáhněte šroub vypouštěcího ventilu (č.6) a můžete již břemeno bez obav zvedat s pomocí ruční páky.
 5. Po ukončení zvedání nebo spuštění zajistěte píst proti samovolnému poklesu maticí (č. 4)
 6. Po ukončení práce utáhněte vypouštěcí ventil (č. 5)

Spouštění břemen

 1. Principielně velmi podobné zvedání břemen. Před spouštěním pístu lehce přizvedněte píst několika kývavými pohyby ruční pákou. Poté vyšroubujte matici pístu do horní poloviny.
 2. Spouštění pístu a rychlost provedete uvolněním šroubu vypouštěcího ventilu (č. 6) s pomocí nasunutí ruční páky.
 3. Po ukončení práce utáhněte vypouštěcí ventil

Jak se o něj starat?

 

 

 

Uložit