Hever Brano – do dílny, garáže, na stavbu. Hodí se kamkoliv

hřebenový zvedák Brano - standardní

Když se řekne slovo „hever“, a máme tím na mysli klasický poctivý hever, který znáte již z dílen a garáží vašich dědečků, většina lidí si v hlavě promítne právě náš hever Brano, jinak také hřebenový zvedák Brano.

Jsme za to nesmírně rádi. Vždyť zmíněné hevery z dob dědečků mnohde dodnes poctivě slouží a neúnavně zvedají stovky, ne-li tisíce kilogramů.

Co zvládne hever Brano?

Překvapí vás, co vše hever – hřebenový zvedák Brano zvládne. Je to dříč k neutahání. Jde o typickou variantu heveru, která je vybavena klasickou ruční klikou, ráčnoklikou nebo ráčnoklikopákou. O těch bude řeč ale až později.

Použijete jej:

Hlavní vlastnosti heveru Brano

Jak se hever používá

 

Zvedání břemene na hlavici heveru nebo na boční opěře se prování ruční klikou. Samotné zvedání a spouštění břemene můžete v jakékoliv fázi přerušit. Díky spouštěcí brzdě v klice a speciální soustavě západek s nuceným záběrem je břemeno vždy stabilní.

Pokud se chystáte pracovat pod břemenem, VŽDY zajistěte břemeno proti pádu například špalkem nebo stojanem. Rozhodně hever nepoužívejte na zvedání osob a nepřetěžujte jej nad povolený limit nosnosti. Rovněž nedovolte, aby zvedané břemeno způsobovalo vibrace a rázy, které mohou mít vliv na funkci brzdy.

Použití heveru v horizontální poloze

Hřebenový zvedák musí vždy při zvedání zátěže stát kolmo. Při horizontálním rozpínání naopak doporučujeme zajištění patky hřebíkem nebo šroubem skrz předem připravený. Pokud zvedáte zátěže, blížící se nosnosti heveru, doporučujeme, abyste vždy obsluhovali hever ve dvou osobách.

Pamatujte na to, že při zvedání na opěře je nosnost zvedáku snížená o 30% proti zvedání na hlavici zvedáku.