Lanový naviják Brano – do dílny, na přívěs i na loď

lanový naviják branoLanový naviják Brano je léty osvědčený a velmi oblíbený zvedák z naší produkce divize SBU Lifting Devices and Door Closers z Hradce nad Moravicí.  Našim zákazníkům jej nabízíme ve dvou tradičních variantách nosnosti 0,5t a 1t.

K čemu slouží:

Lanový naviják jsme vyvinuli pro účely zvedání pevných břemen a samozřejmě také k tažení břemen. Oceníte jej všude tam, kde je zapotřebí ručně zdvihat a manipulovat s břemeny a nemáte přístup k elektrické energii.

Je vhodný zejména:

Můžeme vám garantovat, že vám naviják vydrží celá léta. Je vyroben s kvalitní oceli a litiny, brzdící vložky jsou z mosazi. Povrch rukojeti jsme kvůli většímu pohodlí vyrobili z odolného PVC.

Proč si jej vybrat?

 

Jak se používá:

 

Příprava na instalaci

Je to snadné. Po vybalení lanového navijáku Brano z originální krabice jako první připevněte na konstrukci navijáku jeho manipulační ruční kliku.

nasazení ruční páky na konstrukci navijáku Brano

Uchycení na nosnou konstrukci

Doporučujeme se VŽDY přesvědčit, že je vámi zamýšlená nosná konstrukce pro uchycení lanového navijáku Brano dostatečně pevná. MUSÍ spolehlivě unést váhu zvedaného břemene i samotného navijáku. Pokud nejste schopni ověřit nosnost konstrukce, naviják na ní NEinstalujte

Tělo navijáku se k nosné konstrukci připevňuje s pomocí všech čtyř šroubů. Pro montáž použijte vždy nepoškozené šrouby, podložky a matice.

Pokyny pro tažení a zvedání břemen

Je důležité připomenout základní bezpečností opatření, jak lanový naviják bezpečně a dlouhodobě používat bez rizika poškození samotného navijáku, ale především bez rizika újmy na vašem zdraví.

  1. Lano se vždy musí navíjet v kolmém směru na buben navijáku. Nezvedejte nebo netahejte zátěž, pokud by zátěž byla v jiném úhlu. Viz obrázek 1
  2. Není váš naviják a tažené břemeno v přímce? Musíte použít vyrovnávací kladku pro vedení lana. V opačném případě hrozí překroucení a poškození lana i těla navijáku.
  3. Na obrázku 3 jsou znázorněny polohy lana navijáku při práci.

manipulace s břemeny na lanovém navijáku Brano

Obsluha lanového navijáku

Jak jsme již uvedli, lanový naviják je opravdu velmi snadné obsluhovat a výrazně vám usnadní vaši práci.

V libovolné výšce můžete například přerušit zvedání i spuštění zátěže. Díky samočinné brzdě je břemeno na navijáku stabilní a bezpečně zajištěné.

Při otáčení ruční kliky dochází k napínání lana a přibližování břemene k tělu navijáku. Při změně směru otáčení kliky naopak dochází ke spuštění břemene.

Z bezpečnostních důvodů NIKDY spouštějte břemeno až do horních krajních poloh navijáku. Na laně je červeným proužkem označena minimální délka lana, která by měla být navinuta na bubnu, avšak doporučujeme VŽDY ponechat na navijáku alespoň tři závity – otočky- lana.

Kolik toho utáhne a zvedne?

Při samotném zvedání břemene do výšky je váha břemene jasně určena nosností našeho lanového navijáku. Je tedy stanovena na 500kg a 1000kg.

Co se týče vlečení a tažení břemen, je situace zcela odlišná. Naviják vám v lehčím provedení umožňuje dle sklonu terénu táhnout břemena o hmotnosti až 5 tun. Na následujícím obrázku jsou znázorněny hmotnosti tažených a vlečených břemen v závislosti na sklonu terénu.

hmotnosti břemene na navijáku Brano

Bezpečnostní pokyny