Není hupcuk jako hupcuk. Seznamte se s hupcuky Brano

Hupcuk je léta zažité pojmenování pro zvedák s pákovou, nebo také řehtačkovou konstrukcí. Zvedání a pokládku těžkých nákladů provádíte vlastní silou s pomocí dlouhé ruční páky. Stará dobrá „ruční práce“ tedy v tomto případě nahrazuje elektrické motory.

Hupcuk nejčastěji použijete, když budete potřebovat zvednout zátěž o hmotnosti od 0,5 až 6,5 tun. Hupcuky Brano jsou tradičním pomocníkem ve stavebním průmyslu, hornictví a těžbě, při vyprošťovacích a vytahovacích pracích. Setkáte se s nimi při montážích a ve velmi těžkých provozech, včetně míst s rizikem výbuchů.

Název „hupcuk“ si většina lidí spojuje s tradičním řetězovým zvedákem – řetězovým hupcukem. O něm bude řeč v tomto článku. Jsou však i mnozí, kteří si pod pojmem hupcuk představují „lanový hupcuk“, tedy náš tradiční výrobek –  Lanový zvedák Brano, který je rovněž poháněn ruční pákou.  Speciálně jemu jsme věnovali samostatný článek.

 

Pákový řehtačkový zvedák – Hupcuk

Řehtačkové zvedáky Brano

Kdy hupcuk využít?

Největší výhody ručního hupcuku

Řehtačkový zvedák RZC

Je náš tradiční řehtačkový zvedák, který využívá klasický článkový řetěz.

Jeho varianty nabízí skvělou nosnost v rozmezí 0,8 – 7,5 tun, což jsou špičkové parametry, které zvedák RZC přímo určují pro využití ve stavebním průmyslu. Je tradičně využíván v hornictví při hlubinné i povrchové těžbě, i proto že jej můžete využít ve výbušném prostředí.

Řehtačkový zvedák Brano RZC dodáváme jej s délkou zdvihu 1,5m, ale můžeme jej upravit i na zdvih 6 metrů. Nebráníme se i jiným délkám, ale až po konzultaci s vámi.

Řehtačkový zvedák RZV

Pákový zvedák, konstrukčně podobný typu RZC, ale místo článkového řetězu využívá válečkový řetěz. Nabízí nosnost v rozmezí 0,8 – 6,3 t.

Řehtačkový zvedák Brano RZV oceníte jej při napínání plotů a vypínání drátů, při vyprošťování, vytahování pařezů, vytrhávání starých sloupků a stojek apod. Je tradičně využíván jako zdvihací zařízení pro důlní závěsné dráhy a pro montáže a manipulaci s břemeny.  I pákový zvedák RZV je možné využít ve výbušném prostředí.

Řehtačkový zvedák Z310

Jedná se o náš nejnovější pákový řehtačkový zvedák. Využívá klasický článkový řetěz a je speciálně určen pro lehčí využití v dílnách a halách. Garantuje dostatečnou nosnost v rozmezí 0,5 – 5 tun. Díky lehké konstrukci je možné zvedák Z310 také snadno přenášet a využít jej jako mobilní nástroj pro vlečení a zvedání břemen.

Řehtačkový zvedák Brano Z310 nabízí velmi přesný posuv, což oceníte zejména v dílenském provozu. Opět jej můžete využít i v prostředí s nebezpečím výbuchu.