Pneumatický kladkostroj Brano. Pomocník i ve výbušném prostředí

Pneumatický kladkostroj Brano PL500

Pneumatický kladkostroj Brano PL500

Pneumatický kladkostroj PL je další z široké palety našich tradičních zvedacích zařízení Brano. Má dlouholetou historii výroby a díky své spolehlivosti je často vyhledávaným zvedákem pro montážní a údržbářské práce.

Pneumatický kladkostroj Brano PL je tradičním pomocníkem ve všech dílnách, kde máte k dispozici zdroj stlačeného vzduchu – kompresor, bombu se stlačeným vzduchem apod. Perfektní využití skýtá v prostředích, kde reálně existuje riziko výbuchu plynných nebo prašných látek.

Vhodný zejména pro:

Dílny, lakovny, plynárny, důlní prostředí, chemické provozy apod.

Jak jej používat?

Instalace:

Je poměrně snadná, aby jí zvládl každý šikovný údržbář a kutil.

  1. Z řetězu odstraňte transportní bezpečnostní vázací drát a srovnejte jej tak, aby nebyl překroucený
  2. Na horní straně ovládací rukojeti je nátrubek pro spojení hadice s nátrubkem na motoru. Tyto nátrubky propojte hadicí a na každém konci zajistěte dodanými sponami. Na každé hadicové přípojce je označen směr proudění vzduchu (VEN – DOVNITŘ). Dejte tedy pozor na správné propojení – každá hadice musí propojovat otvory se šipkami se shodnou orientací.
  3. Zavěste kladkostroj na určený hák a ještě jednou zkontrolujte správné ustavení řetězu.
  4. Ověřte funkčnost zvedáku (zapojení hadic) směrem nahoru i dolů bez zavěšeného břemene.

Použití a obsluha zvedáku

Na co si dát pozor!

přetočení řetězu

Co nikdy nedělat

Příslušenství zvedáku:

Ke každému pneumatickému kladkostroji dodáváme samozřejmě pohodlnou a ergonomickou ovládací rukojeť, dále 2 kusy pryžových hadic o délce 2 m a 4 ks spon pro připojení hadic.

Samozřejmostí je i technická dokumentace, která zahrnuje český návod, ES prohlášení o shodě a osvědčení o prvotřídní jakosti a kompletnosti dodávky se záručním listem a seznamem servisních středisek po celé ČR a SK.

Součástí balení NENÍ hadice pro propojení rukojeti se zdrojem stlačeného vzduchu, protože neznáme vaše technické parametry připojení kladkostroje od zdroje tlakového vzduchu. Každopádně VŽDY používejte hadice o minimální světlosti 10 mm. Doporučujeme však hadice o světlosti 13 mm, zejména tehdy, když je přívodní hadice delší. V opačném případě hrozí ztráty tlaku a výkonu.

Pokud využíváte kladkostroj ve výbušném prostředí, je nutné využít hadice dle specifikace v článku 5.2.5. dle návodu k použití (PDF).

Parametry

2017-01-30_1230