Průmyslové dny ve Vyškově s účastí SBU ZZ a SBU CV

Ve dnech 27. až 28. února se uskutečnily ve Vyškově Průmyslové dny. Akci pořádala Armáda České republiky a první den zde nechyběl ani společný prezentační stánek SBU ZZ a SBU CV. Průmyslové dny proběhly v areálu Velitelství Vojenské akademie Vyškov a na armádním polygonu pro pozemní vozidla.

Průmyslové dny ve Vyškově s účastí SBU ZZ a SBU CV

Smyslem Průmyslových dní bylo, že vojáci si zde chtěli vybrat dodavatele, a to jak z řad konkrétních automobilek, tak z řad výrobců komponentů. My už nějakou zkušenost s Armádou ČR máme, proto to byla příležitost i pro nás,“ uvádí ředitelka SBU ZZ Lucie Vajdová. SBU ZZ ve Vyškově prezentovalo své výrobky jako lanové navijáky, mechanický klín, pákové a hydraulické zvedáky atp. SBU CV pak zase houkačky a nezávislé/závislé topení.

Z automobilek se zde objevila např. Škoda Auto, Toyota, Renault či Mercedes. „Byla to pro nás určitá příležitost a uvidíme jak moc úspěšná. V každém případě jsme zaujali, neboť jsme pozvaní k tomu abychom se zúčastnili veletrhu vojenské techniky IDET v Brně na přelomu května a června,“ dodává Lucie Vajdová.

Za BU ZZ (zvedací zařízení a zavírače) v současné době probíhá rovněž jednání s firmou Hobes, které se týká dodávek zavíračů pro požární dveře a koordinátorů dveří. U BU CJ (autozvedáky) je pak v jednání zakázka pro BMW, kterou by měly tvořit automobilové zvedáky v objemu 500 tisíc kusů za rok.

V poslední době se v SBU ZZ podařilo stabilizovat obchodní tým, přišli noví lidé a vše budujeme tak, abychom byli úspěšní. Zároveň hledáme dalšího konstruktéra pro posílení technického úseku,“ dodává Lucie Vajdová.