Řetězový kladkostroj – Univerzální a užitečný pomocník pro kutily i těžký provoz

řetězový kladkostroj Brano Z220 0,5t

řetězový kladkostroj Brano Z220 0,5t

Jistě jste se již na základní škole setkali v hodinách nauky o fyzice s principem fungování kladky a kladkostrojů. Kladka je v principu jednoduchý a přitom mocný pomocník, který usnadní práci nejen v lehkém a těžkém průmyslu, stavebnictví a v automobilovém průmyslu. Podívejme se tedy, jak je možné princip kladky využít s našimi ručními řetězovými zvedáky – ručními závěsnými kladkostroji a pojízdnými kladkostroji.

Ruční závěsné a pojízdné kladkostroje Brano jsou vítaným pomocníkem v podmínkách, kde není přístup k elektrické energii a kde jsou tedy hlavní hnací silou vaše ruce. Vytvořili jsme je tak, aby byly extrémně spolehlivé a zvládl je používat snad každý.

Kam jsou určeny

Hlavní výhody

Použití řetězového kladkostroje

Při použití dbejte na několik základních pouček. Usnadníte si práci a budete vyhnete se riziku zranění.

 

Údržba

Velmi snadná. V podstatě se od vás kromě zběžné kontroly mechanických prvků čeká jen nutnost mazání řetězu a převodu. Stačí nanést jemnou vrstvu oleje na řetěz, ideálně sprejem. Pokud řetěz vašeho kladostroje pravidelně promazáváte, snižujete jeho opotřebení při používání a zamezíte vzniku koroze. Mazání převodů provedete po sejmutí krytu na opačné straně řetězového kola. Použijte voděodolné plastické univerzální mazivo s teplotním rozsahem -20 až +50°C (A2, LV2E/)
řešení zkroucení řetězu
Dále se může stát, že se hák přetočí a řetěz se překroutí. Pokud to nastane, navrácení do správné polohy je snadné. Stačí postupovat dle obrázku.

Příklady použití:

Co nikdy nedělat:

Uložit

Uložit

Uložit